Droždie na vlasy? Funguje to? Sú vaše vlasy oslabené a rastú pomaly? Počuli ste už o kvasinkovej terapii? Oplatí sa po ňom siahnuť? Objavte účinný domáci liek na oslabené a vypadávajúce vlasy. Pite droždie s Cameron Hair! Čo je droždie? Určite ste sa s ním už stretli , je v každej kuchyni a žiadne pečenie bez kvásku sa nezaobíde. Existuje mnoho druhov kvasníc: kefírové, nutričné, pivné, vínne a samozrejme pekárske. Čo je to vlastne kvások? Toto je druh mikroorganizmu – huby. Najpopulárnejšie, najmä vo varení, sú Saccharomyces cerevisiae, známe ako pekárske droždie. Kvások vám pomôže nielen pri pečení, ale priaznivo pôsobí na stav vlasov, pokožky a tela.
Kvasinky sú bohaté na vitamíny, makro a mikroelementy. Sú zdrojom vitamínov B a E a minerálov ako vápnik, draslík, železo, sodík, mangán, horčík, jód, chróm, fosfor a zinok. Kvasinky obsahujú aj veľké množstvo biotínu, ktorý má veľký vplyv na krásu. Hlavným stavebným kameňom našich vlasov, pokožky a nechtov je keratín. Na jeho syntézu sú potrebné vitamíny skupiny B. Zhoršenie stavu vlasov je veľmi často dôsledkom nedostatku vitamínu B. Kvasnice sú výborným prírodným doplnkom, ktorý dodáva nášmu telu vitamín B ako KRÁSA! Biotín obsiahnutý v kvasniciach, teda vitamín H, zlepšuje elasticitu vlasov, bráni vypadávaniu vlasov a môže pomôcť v boji proti nadmernému masteniu. Biotín vlasy navyše hydratuje, čím zabraňuje štiepeniu končekov. Okrem toho selén a meď: posilňujú vlasy, nechty a pokožku, spomaľujú proces starnutia pokožky. Kvasinky dokážu regulovať aj hormonálnu rovnováhu a hladinu cukru v krvi a majú aj protirakovinové vlastnosti – vďaka obsahu antioxidantov. Jedenie droždia môže tiež pomôcť pri regenerácii a čistení tela od toxínov. Kvasinky priaznivo pôsobia nielen na vlasy a pokožku, pitie kvasnicového nápoja dokáže zmierniť migrény a nervové vypätie. Pomáha pri liečbe nespavosti a podporuje imunitný systém. Stručne povedané, kvasnicový nápoj má mnoho ošetrujúcich, liečivých a výživných vlastností: zlepšuje stav pokožky, vlasov a nechtov, redukuje akné, podporuje imunitu, lieči hnačku, znižuje únavu a dodáva energiu, zlepšuje náladu.
Pamätajte, že sa nič nestane hneď! Neexistuje žiadny zázračný liek na rast vlasov, používanie doplnkov, kozmetiky si vyžaduje čas. Nenechajte sa odradiť, buďte vytrvalí a systematickí a výsledky určite uvidíte! Medzitým môžete použiť odnímateľné vlasy alebo zahusťovacie systémy, napríklad tupé alebo polovičnú parochňu. Pomáha droždie rastu vlasov? Áno! V prvom rade droždie bráni vypadávaniu vlasov, zabraňuje predčasnému starnutiu prameňov a stimuluje rast prameňov. Telo každého však reaguje trochu inak, u niekoho sa účinky dostavia rýchlejšie, niekto si musí ešte chvíľu počkať. Zvyčajne možno účinky kvasinkovej liečby zaznamenať približne po 2 až 3 mesiacoch. Aké sú účinky používania kvasníc? Zrýchlenie rastu vlasov – u niektorých ľudí dokonca dvojnásobné, zahusťovanie vlasov, vzhľad detských vláskov, t.j. nových, jemných vláskov, obmedzenie nadmerného mastenia vlasov, zníženie vypadávania. Ako používať droždie na vlasy? Kvasnice je možné užívať vo forme hotových doplnkov, tabliet. Vlasové droždie je možné aplikovať vo forme masky. Kvasinky by ste mali piť 30 dní, potom si dať mesiac pauzu a vrátiť sa k ich užívaniu. Hotové doplnky by sa mali používať v súlade s letákom priloženým k produktu. Pamätajte! Každý z nás je iný, ak ste sa rozhodli zaviesť kvasinkovú terapiu, sledujte svoje telo. Žiaľ, pitie droždia má aj vedľajšie účinky, ako je vyrážka. Zvyčajne sa po chvíli vyjasní. Kvások má čistiace vlastnosti, ak ho začnete piť, vaša pokožka sa začne čistiť sama. Pitie kvasníc môže spôsobiť plynatosť a tráviace problémy. Kvasinky by sa mali vyhýbať cukrovke, pretože ich konzumácia znižuje hladinu cukru, čo v kombinácii s podobnými liekmi môže spôsobiť hypoglykémiu.
Najlepšie účinky na vlasy dosiahnete pitím nálevu z čerstvého pekárskeho droždia. Ako pripraviť kvasnicový nálev? Kvások sa predáva v malých kockách, na prípravu nálevu potrebujete 1/3 pekárskeho droždia. Odrežeme tenký pásik, tretiu časť kocky, v hrnčeku poriadne rozdrobíme droždie a zalejeme vriacou vodou alebo mliekom. Nezabudnite nálev vždy zaliať vriacou vodou. Kvasinky-huby odumierajú až pri teplote okolo 80-90 stupňov.
Jesť kvasnice, ktoré neboli blanšírované, môže viesť k vážnym tráviacim ťažkostiam. Len taká vysoká teplota dokáže zničiť jednobunkové huby. Ak droždie nezalejete vriacou vodou, nezbavíte sa plesní, ktoré môžu spôsobovať bolesti žalúdka a tráviace ťažkosti. Vriaca voda likviduje huby a vy získate bezpečný nálev bohatý na minerály a vitamíny. Nepríjemnú chuť môžete oslabiť medom, nálev nikdy neslaďte bielym cukrom! Cukor môže znížiť vstrebávanie vitamínov a minerálov a niektoré z nich dokonca destabilizovať. Ihneď po vypití nálevu nejedzte sladkosti, môže to znížiť vstrebávanie vitamínov a minerálov, následkom čoho pitie kvasníc nebude mať žiadny efekt. Kvasinková maska Droždie pôsobí na vlasy priaznivo, no niektorí ľudia nevedia zniesť jeho chuť a vôňu. Oplatí sa vyskúšať alternatívu, teda kvasinkovú masku na vlasy. Môžete si kúpiť hotový výrobok alebo si masku pripraviť sami. Kvasinková maska na vlasy sa pripravuje jednoducho a rýchlo. Masku môžete použiť 2 až 3 krát týždenne.
Domáca kvasnicová maska na vlasy: Rozdrobte kocku pekárskeho droždia s 3 lyžicami mlieka a 2 lyžicami argónového alebo ricínového oleja. Keď je hmota jednotná, naneste ju na suché vlasy. Nechajte zmes na vlasoch asi hodinu. Po uplynutí času masku dôkladne opláchnite a umyte si vlasy. Maska z kvasníc a škorice 1 kocka čerstvého droždia 3 polievkové lyžice teplého mlieka alebo vody 2 polievkové lyžice olivového oleja alebo ricínového oleja, štipka škorice. Kvasnicové masky musia byť vo forme kaše. K tomu rozdrvíme droždie a zalejeme teplým mliekom alebo vodou. Pridajte olivový olej a škoricu. Vzniknutú kašu poriadne premiešame. Naneste masku na celé vlasy. Vlasy si môžete zabaliť do fólie alebo sprchovej čiapky a uteráka. Teplo pomôže živinám preniknúť do vlasov. Kvaskovu masku nechajte na vlasoch 30 minút. Potom si umyte vlasy. Maska na vlasy so žĺtkom a droždím. Na jej vykonanie potrebujete: 2 lyžičky droždia, 1 žĺtok, 1 polievková lyžica teplého lopúchového oleja, 1 polievková lyžica vody. Skombinujte droždie a vodu. Potom do tejto zmesi pridajte žĺtok a teplý lopúchový olej. Zmiešajte všetky tieto zložky. Naneste droždie na vlasy po dobu 15-20 minút. Potom si umyte vlasy studenou vodou, dôkladne umyte droždie. Môžete použiť šampón. Vyhnite sa teplej alebo horúcej vode, pretože táto zmes obsahuje vajce.
Existuje ďalší recept, ktorý používa droždie na vlasy. Je to maska z kvasníc a ľanových semienok. Takáto zmes je skutočnou energetickou vzpruhou pre vaše vlasy! Ovplyvňuje rast vlasov a posilňuje ich stav. Na jeho prípravu potrebujeme: 1/2 kocky droždia, 3 lyžice ľanového semienka, 1 polievková lyžica vybraného medu, 1 polievková lyžica vami zvoleného vlasového oleja, pohár vody asi 250 ml. Bude treba variť ľanové semienka, kým sa semienka nerozpustia a zo zmesi nebude želé. Hotový roztok scedíme cez plátno, do zmesi pridáme zvyšné ingrediencie a všetko spolu premiešame. Masku naneste na vlhké vlasy, nechajte pôsobiť 40 minút a potom vlasy umyte jemným šampónom. Droždie pôsobí veľmi priaznivo nielen na vlasy, ale aj na celé telo. Môžete ju použiť vo forme masky, nápoja alebo doplnku stravy. Kvasinky sú rýchly a osvedčený domáci spôsob, ako vlasy narovnať a zastaviť ich vypadávanie. Pite pre zdravie!
Zanechať komentár