Pri pestovaní vlasov skutočne neuvažujeme o tom, že by sme ich jemne skrátili, najmä aby sme ich radikálne ostrihali. Strihanie končekov je však pre zdravie vašich vlasov veľmi dôležité. Ako často by sa mali strihať a čo očakávať? Zoznámte sa s výhodami tohto jednoduchého kroku starostlivosti. Odstrihnutie koncov – čo o tom potrebujete vedieť? Správny výber kondicionérov a šampónov je povinnou súčasťou procesu starostlivosti o účes. Ak však chcete, aby boli vaše vlasy vyživené, zdravé a lesklé, musíte sa o ne správne starať. Okrem správne zvolenej kozmetiky je dôležitou otázkou pri starostlivosti o pramene pravidelné zastrihávanie končekov. Strihanie vlasov je veľmi dôležité, ak si chcete udržať účes vo forme. Vlasy sa časom zhoršujú. Každý deň sa trú o oblečenie, kabelku alebo šperky. To všetko ich rozdeľuje a trhá. Konce vlasov sú tiež najstaršou časťou prameňov a bohužiaľ – úplná regenerácia poškodených koncov nie je možná, preto by mala byť poškodená časť vlasov odstrihnutá. Strihaním končekov vlasy rastú rýchlejšie – to je pravdepodobne najznámejší mýtus spojený s rastom dlhých prameňov. Strihanie vlasov v žiadnom prípade nerastie rýchlejšie. Prečo je teda taká silná viera, ktorej verí toľko ľudí? Ak sa pozrieme na poškodené, rozdrvené konce, ako nám rastú vlasy, nerobí to dobrotu. Vlasy sa lámu a drobia a škody sú stále vyššie. Výsledkom je, že vlasy vyzerajú, že nerástli. Zdravé a rovnomerne ostrihané končeky vlasov tieto problémy nemajú, takže je vidieť ich rast. Strihanie vlasov síce neurýchli ich rast, ale spomalí proces ich zničenia.
Strihanie koncov je postup, ktorý je základom starostlivosti. Už viete, že má za cieľ odstrániť poškodené, zlomené a rozštiepené časti prameňov. Čo iné robí strihanie vlasov? Upravený účes je menej zamotaný. Rozštiepené, zubaté konce majú tendenciu sa k sebe zachytávať a vytvárať na vlasoch spleti a uzlíky, ktoré je ťažké rozmotať. Strihané vlasy sa dajú ľahko upravovať a sú perfektne upravené po celý deň. Strihanie koncov vlasov spôsobuje, že naše pramene pôsobia hustejšie a hrubšie. Prečo sa to deje? Upravený účes postráda zubaté, nerovnomerné dĺžky vlasov, ktoré pôsobia nepekne a nezdravo. Pôsobí tiež hladšie a menej nadýchane. Nebojte sa teda nožníc a straty centimetrov. Pravidelné zastrihávanie koncov zabraňuje poškodeniu vlasov, čo zase uľahčuje ich rast. Ostrihane konce vyzerajú oveľa krajšie ako poškodené pramene. Rozštiepené končeky sú tiež veľmi neelegantné. Poškodené vlasy, aj tie najdlhšie, vyzerajú oveľa horšie ako o niečo kratší, ale zdravý účes.
Už viete, že strihanie končekov je nevyhnutné pre zdravie a krásu vašich vlasov. Je veľmi dôležité, s čím sa chystáte ostrihať si vlasy a či to zvládnete aj sami doma. Strihanie dlhých vlasov sa zdá byť jednoduché, aj keď je lepšie ísť ku kaderníkovi. Po prvé – profesionál má správne nástroje, ostré a presné kadernícke nožnice. Nikdy si nestrihajte vlasy tupými nožnicami, aké sa používajú doma na strihanie papiera. Nástroj musí byť dokonale nabrúsený a určený na vlasy. Ak striháte pramene tupými nožnicami, vlasy sa budú trhať a poškodzovať. Takýto postup neprinesie žiadne pozitívne účinky – môže byť dokonca škodlivý. Za druhé, kaderník správne posúdi, aké vysoké je poškodenie a koľko centimetrov by sa malo skrátiť. Strihanie koncov vlasov na rovinu nie je príliš ťažké a po správnom použití nástrojov to zvládnete aj sami. Vždy je však lepšie požiadať o pomoc niekoho iného. Domáce podmienky predsa nie sú určené na kadernícke ošetrenia a najlepšie je uchýliť sa k takémuto riešeniu ako krajná možnosť. Zvlášť, ak chcete oprášiť komplikovaný strih, vyhnite sa orezaniu. Namiesto toho zverte svoje vlasy do rúk odborníka. V salóne môžete nielen ostrihať konce, ale aj vyrovnať vlasy. Takto odstránite poškodené časti po celej dĺžke vlasov. Ak sa však rozhodnete ostrihať sa sama, je najlepšie to urobiť na mokré vlasy. Je potom jednoduchšie byť presný a samotná úprava je pre stav prameňov menej škodlivá. Po skončení strihu naneste na vlasy olej, ktorý zabráni odparovaniu vody a vyživí vaše pramene. Toto je veľmi dôležitý krok, ktorý treba mať na pamäti.
Strihanie koncov je veľmi dôležité, o tom niet pochýb. Koľko cm však treba odstrihnúť? Ako už viete, strihanie koncov vlasov je lepšie nechať na špecialistu. Posúdi, koľko vlasov je poškodených a koľko centimetrov treba ostrihať. Strihanie končekov je individuálna záležitosť, veľa závisí od stavu vlasov a účesu. Ak sú naše vlasy poškodené, oplatí sa ich ostrihať o viac ako 2 cm, čo umožní ich pevnú regeneráciu. Koľkokrát zastrihnúť konce? Odporúča sa, aby ste zastrihávanie vlasov absolvovali aspoň raz za 3-4 mesiace. Ak ste majiteľom jemných a riedkych vlasov – nemusíte sa obávať, môžete ich zastrihávať v priemere každé 2 mesiace. Hrubé, husté a dlhé vlasy si môžu vyžadovať toto ošetrenie dokonca každý mesiac. Pamätajte si – systematické zastrihávanie spôsobí, že vlasy budú menej mastné a budú menej vypadávať. Namiesto toho budú lesklé a získajú hustotu. Koľkokrát by som si mal pri raste ostrihať vlasy? Ak vám na ich dĺžke skutočne záleží, strihajte ich každé 3 až 4 mesiace. Pamätajte však, že ak sú konce poškodené, vlasy sa aj tak odlomia a rast nebude viditeľný. Nevyhýbajte sa kaderníčke, pretože vám rastú vlasy. Iba zdravé a upravené pramene budú rýchlo rásť. Nemôžete sa dočkať, až vaše pramene dosiahnu požadovanú dĺžku? Clip In vlasy sú dokonalým riešením. Vďaka nim si môžete užiť dlhý účes bez obáv o stav svojich prameňov. Vďaka príčeskom môžete ľahko počkať v náročnom období pestovania a zastrihávanie končekov a strata vzácnych centimetrov nebude také bolestivé.
Odnímateľné pramene môžete používať, kým váš účes nebude mať uspokojivú dĺžku. Široká škála Clip in do vlasov vám umožní vlasy pravidelne zastrihávať a skracovať. Češete sa do chvosta ak váš chvost nie je dostatočne dlhý? Využite možnosť drdolu na gumičke alebo pripevneného chvosta, vďaka ktorému dosiahnete požadovaný efekt za pár sekúnd. Nevzdávajte sa strihania vlasov – jemné skrátenie im určite prospeje viac ako bezhlavý rast. Malé zahustenie a predĺženie vašich prirodzených vlasov pomocou vlasov Clip In je rýchly a ľahký spôsob, ako dosiahnuť štýl svojich snov.
Pravidelné zastrihávanie končekov je nevyhnutným postupom, aby boli vaše vlasy v dobrej kondícii. Konce vlasov sú suché a rozštiepené. Preto by mali byť strihané tak, aby sa škody nedostali vyššie. Poškodené končeky každých pár mesiacov zastrihávajte, aj keď vám rastú vlasy. Ak to potrebujete, účes môžete vždy predĺžiť a zahustiť prírodnými vlasmi, alebo pridať hotový vrkoč alebo chvost.
Zanechať komentár